Perfekcyjny weekend Krugera

Jeffrey Kruger pokazał, że Lausitzring nie ma przed nim większych tajemnic, dzięki czemu udało mu się zamienić pole position w drugim wyścigu na kolejne zwycięstwo podczas tego weekendu. Kierowca z RPA prowadził od startu do mety umacniając swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Volkswagen Golf Cup.

ql2a0386

Aura w niedzielę utrzymywała trend znany z poprzednich dni, więc wskazania termometrów znów wychodziły poza skalę. To ponownie wydawało się zupełnie nie przeszkadzać Krugerowi, który popisał się świetnym startem i w pierwszym zakręcie nie musiał bronić się przed innymi zawodnikami. Ta sztuka nie udała się Piotrkowi Parysowi, który pilnując pozycji przed Simo Muhonenem nie zauważył skradającego się od zewnętrznej Michała Gadomskiego i spadł na trzecie miejsce.

Wczorajszy zwycięzca zaczął oddalać się od rywali, którzy nie byli w stanie nawiązać walki pomimo tego, że częściej korzystali z systemu Push – to – Pass. Ostatecznie Kruger finiszował 5,6 sekundy przed drugim Simo Muhonenem, który na pierwszych okrążeniach poradził sobie z Parysem, a później zdobył środkowy stopień podium po zaciętej walce z Michałem Gadomskim. Kierowca z Warszawy w końcówce miał wyraźne problemy z utrzymaniem dobrego tempa, przez co szybko musiał zacząć bronić się przed Dylanem Pereirą. Sposób na pokonanie Gadomskiego znalazł nie tylko Luksemburczyk, któremu przypadło czwarte miejsce, ale także Marcus Fluch i w samej końcówce Piotr Parys, który zdobył piątą lokatę z przewagą zaledwie 0,243 sekundy.

Siódme miejsce przypadło Marcinowi Jarosowi, który po słabszym początku do samego końca walczył z Alfredem Kramerem oraz Gosią Rdest. Ostatecznie jedyna kobieta w stawce finiszowała na dziewiątym miejscu, choć w trakcie dystansu udało się jej popisać świetnym manewrem, w którym pokonała trzech kierowców. Czołową dziesiątkę uzupełnił Bartosz Palusko.

Dzisiejszy wyścig zakończył zmagania na torze Lausitzring. Teraz zawodnicy Volkswagen Golf Cup udają się na wakacyjną przerwę by powrócić do walki w ostatni weekend sierpnia na niemieckim Sachsenringu.

ql2a0616

Wypowiedzi po drugim wyścigu na torze Lausitzring:

Jeffrey Kruger: – Ten weekend jest jak marzenie. Nie mamy jednak żadnego tajemnego sposobu. Po prostu byłem mocno skoncentrowany i robiłem swoje. Sporo pracowaliśmy nad oponami, co przyniosło skutek i mam nadzieję, że w kolejnych wyścigach będzie podobnie. Mogło wyglądać to łatwo, jednak w kokpicie było sporo pracy, gdyż przy tych temperaturach trzeba było mocno dbać o ogumienie.

 Simo Muhonen: – W pierwszym wyścigu popełniłem kilka błędów, co kosztowało mnie kilka pozycji, jednak dziś było bardzo dobrze. Na początku rywalizacji wyprzedziłem Piotrka, a potem Michała, gdyż miałem więcej Push – to – Pasów. W kolejnych wyścigach będę dawał z siebie wszystko i mam nadzieję, że znów uda mi się stanąć na podium.

Dylan Pereira: Wyścig był dobry, ruszałem z piątego miejsca. Początek był niezły, jednak później samochód się przegrzewał, więc musiałem pojechać trochę ostrożniej i dlatego nie korzystałem z systemu Push – to – Pass. Mimo to udało mi się stanąć na podium, zdobyć sporo punktów, wiec jestem bardzo zadowolony.

 Piotr Parys: – Wczoraj było bardzo dobrze, gdyż utrzymałem drugą pozycję. Dziś niestety nie wyszedł mi do końca start, przez co straciłem pozycję. Potem miałem problemy ze skrzynią biegów, co mnie spowolniło, jednak mimo to, dojechałem na piątym miejscu i jestem zadowolony z tego weekendu.