Indyjskie wyzwanie zawodników Volkswagen Castrol Cup

Gosia Rdest i Dylan Pereira – uczestnicy Volkswagen Castrol Cup 2014 już jutro rozpoczną zmagania w indyjskim Volkswagen Polo R Cup. Na torze Formuły 1 w New Delhi zmierzą się z niezwykle doświadczonymi zawodnikami z całego świata.

OX9P1529

W sobotę Gosia Rdest i Dylan Pereira wezmą udział w kwalifikacjach. Tuż po nich rozpoczną rywalizację w dwóch wyścigach. Trzeci i ostatni wyścig Volkswagen Polo R Cup odbędzie się w niedzielę 9 listopada. W każdym z nich zawodnicy do pokonania będą mieli 15 okrążeń.

Na Buddh International Circuit pojawi się 18 kierowców w identycznych 180-konnych Volkswagenach Polo R Cup. Uczestnicy pucharu zmierzą się na torze w New Delhi zaprojektowanym przez Hermanna Tilkę. Liczący 5,64 kilometra obiekt w latach 2011-2013 gościł Grand Prix Formuły 1.

Gosia Rdest będzie pierwszym polskim zawodnikiem w historii, który wystartuje w indyjskim Volkswagen Polo R Cup. Zarówno Polka, jak i Dylan Pereira mogli liczyć na rady zeszłorocznego zwycięzcy indyjskiego cyklu Jeffreya Krugera, z którym rywalizowali w Volkswagen Castrol Cup 2014.

 

Gosia-Rdest-3

Gosia Rdest:

Tor jest niesamowity, ścigała się na nim jeszcze w ubiegłym roku królowa motorsportu, Formuła 1. Mam przyjemność być pierwszą Polką, która zadebiutuje właśnie na torze pod New Delhi. Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie, że będę reprezentować nasz puchar w Indiach. Mam nadzieję przyjechać z dobrym wynikiem. Zrobię wszystko co w mojej mocy. Przygotowuję się do tego bardzo, bardzo ciężko, trenuję na siłowni. Są to treningi wytrzymałościowe, bo temperatura w Indiach  na chwilę obecną wynosi ponad 40 stopni. U nas Polsce za oknami jest już zimno, temperatury są już nawet minusowe. To będzie duże wyzwanie dla organizmu.