Wywiad z Sebastianem Arriolą

4. runda tegorocznego cyklu Volkswagen Golf Cup zbliża się wielkimi krokami, a zawodnicy ścigający się Volkswagenami Golfami GTI przygotowanymi przez firmę Volkswagen Racing Polska nie mogą już doczekać się powrotu do rywalizacji. Zapraszamy do lektury wywiadu z Sebastianem Arriolą, który opowiada o swoim postępie, planach na przyszłość i zawartych dzięki pucharowi nowych przyjaźniach.

arriola2

Po pierwsze, zbliżamy się wielkimi krokami do końca przerwy wakacyjnej. Jak wykorzystałeś ten czas od ostatniej rundy na torze Lausitzring?

Nadgoniłem swój program na uniwersytecie, został mi mniej niż rok do zakończenia edukacji, więc jestem bardzo zadowolony z postępu, jaki poczyniłem w tym zakresie. Oczywiście, nie zapomniałem o ciężkich przygotowaniach przed drugą częścią sezonu Volkswagen Golf Cup – trenowałem zarówno fizycznie, jak i za kierownicą samochodu na torze.

Jak możesz ocenić rywalizację w tegorocznym cyklu Volkswagen Golf Cup?

Rywalizacja jest bardzo intensywna! Podczas całego weekendu wyścigowego, kwalifikacje są najważniejsze, gdyż determinują twoją pozycję startową do wyścigów. Wyprzedzanie nie należy do najłatwiejszych, więc musimy skupiać się maksymalnie na osiągnięciu jak najlepszego wyniku w czasówce.

Poznałeś w pucharze nowych ludzi? Nawiązałeś może nowe znajomości?

Tak, oczywiście. Poznałem mnóstwo nowych osób I wszyscy są tutaj bardzo przyjacielscy I uśmiechnięci. W połowie sezonu mogę powiedzieć, że nawiązałem dużo nowych przyjaźni w Volkswagen Golf Cup i wiem, że są to prawdziwi przyjaciele, a nie znajomości tylko ze względu na wspólny udział w pucharze.

arriola3

Co lubisz najbardziej podczas każdego z weekendów wyścigowych Volkswagen Golf Cup? Atmosferę, pasję, a może rywalizację?

Osobiście najbardziej podoba mi się poziom profesjonalizmu. Czuję, że podczas rundy zbieram wartościowe doświadczenie, uczę się nowych rzeczy i staję się lepszym kierowcą. Tak działo się podczas każdej rundy do tej pory, więc mam nadzieję na utrzymanie tego trendu i nauczenie się jeszcze więcej.

Jakie są twoje plany na przyszłość? Zarówno w życiu, jak i w sportach motorowych?

Krótkoterminowy plan w moim życiu zakłada aktualnie ukończenie studiów, o których wspominałem wcześniej. Ponieważ sporty motorowe i samochody są moją pasją, jestem pewien, że swoje życie pokieruję w tym kierunku. Może w swoim kraju, a może nie – to jest jeszcze dla mnie niejasne.