Wywiad z Andre Giesem

Runda w Sachsenringu, która zakończy wakacyjną przerwę, jest coraz bliżej. Rozmawialiśmy z Andre Giesem, tegorocznym debiutantem, o przebiegu jego sezonu Volkswagen Golf Cup oraz planach na przyszłość. Zapraszamy do lektury wywiadu z tym sympatycznym niemieckim kierowcą.

gies3

Jesteśmy już w drugiej połowie przerwy wakacyjnej. Co robiłeś od czasu ostatniej rundy na Lausitzring? Jakie są twoje plany na nadchodzące tygodnie?

Mój weekend na Lausitzringu nie przebiegł do końca po mojej myśli – nie udało mi się zdobyć żadnych punktów w obu wyścigach i straciłem wiele pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Musiałem więc zostawić za sobą słaby weekend i zebrać się do siebie. Co więcej, koncentrowałem się na mojej edukacji na uniwersytecie i takie są też plany na nadchodzące tygodnie. Oczywiście, kontynuuję również moje przygotowania fizyczne i treningi przed Sachsenringiem, obiektem, na którym jeszcze nie jeździłem. Wciąż uczę się samochodu, jestem zmotywowany i pewny, że uda mi się zaatakować i walczyć o dobre pozycje na Sachsenringu.

Jak oceniasz tegoroczną stawkę cyklu Volkswagen Golf Cup?

Moim zdaniem rywalizacja w Volkswagen Golf Cup stoi na bardzo wysokim poziomie. Każda sesja kończy się niewiarygodnie ciasno, a zawodnicy uzyskują czasy różniące się o dziesiąte części sekundy. Poziom walki jest świetny, wszyscy jeżdżą bardzo równym tempem, więc nie ma miejsca na popełnienie żadnego błędu. W innym przypadku, tracisz wiele pozycji, zarówno w wyścigu, jak i klasyfikacji generalnej.

gies1

Poznałeś nowych ludzi w pucharze? Nawiązałeś może nowe znajomości? Co lubisz najbardziej w całym cyklu?

To mój pierwszy rok w Volkswagen Golf Cup i nie znałem wcześniej nikogo z zespołu Volkswagen Racing Polska. To grupa świetnych ludzi, mamy zawsze bardzo dużo zabawy! To samo dotyczy kierowców, z wieloma z nich nawiązałem fajny kontakt. To część pucharu, którą bardzo lubię. Na torze walczymy ze sobą, jednak tak szybko jak gasimy silniki w naszych Golfach GTI jesteśmy przyjacielsko nastawieni. Dodatkowo, lubię wspomniany wcześniej wysoki poziom, jaki prezentują zawodnicy. To nie pozwala ci na odpoczynek i chcesz cisnąć jeszcze mocniej. Ze względu na schemat pucharu, możesz sporo nauczyć się od dużo bardziej doświadczonych kierowców!

Jakie są twoje plany na przyszłość? Zarówno w życiu prywatnym, jak i sportowym?

Ten rok w Volkswagen Golf Cup to dopiero mój drugi sezon w sportach motorowych ogólnie. Chcę nauczyć się jak najwięcej i zebrać ważne doświadczenie. Moim celem jest ściganie się samochodami GT, a absolutnym marzeniem jest zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Nurburgring, który śledzę od dziecka. Jednak sporty motorowe nie są tylko kwestią talentu, ale także budżetu. Moim osobistym celem jest skończenie moich studiów i zostanie dobrym inżynierem, co oczywiście pomogłoby mi w mojej wyścigowej karierze!