Kruger znów wygrywa

Jeffrey Kruger bardzo dobrze odnajduje się na Sachsenringu, dzięki czemu dopisał do konta swoich sukcesów zwycięstwo w pierwszym wyścigu Volkswagen Golf Cup na torze w Saksonii. Tym razem jednak kierowca z RPA miał trochę więcej roboty i przez dłuższą chwilę wydawało się, że Dylan Pereira również skusi się na najwyższy stopień podium.

11900023_1057994154213632_1338673601514319017_n

Kruger wygrał start i w pierwszym zakręcie bez problemów utrzymał pozycję lidera. Na kolejnych metrach lider tabeli próbował uciekać, jednak neutralizacja, wywołana problemami Marcina Jarosa, odrobinę zredukowała jego tempo co dało szanse Pereirze. Luksemburczyk trzymał się bardzo blisko żółtego Golfa. Ostatecznie jednak Kruger dzięki serii szybkich okrążeń odskoczył i minął linię mety ze sporą przewagą nad najbliższym rywalem.
Czołową trójkę uzupełnił Marcus Fluch, który zaliczył dość samotny wyścig – Szwed był zbyt daleko by myśleć o walce o zwycięstwo, jednak miał bezpieczną przewagę nad czwartym Michałem Gadomskim. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków musiał zresztą martwić się o swoją lokatę, gdyż za jego plecami szarżowała Gosia Rdest. Jedyna zawodniczka w stawce już na starcie przebiła się na piąte miejsce, a później goniła Gadomskiego, z którym w kilku zakrętach jechała bok w bok.

Za ich plecami swojej szansy szukał Andre Gies, jednak Niemiec nie był w stanie zrobić nic, co pozwoliłoby mu chociaż pomyśleć o piątej lokacie. Siódma pozycja przypadła Kevinowi Metznerowi, przed Adamem Rzepeckim, Simo Muhonenem oraz Bartoszem Palusko, który zamknął czołową dziesiątkę. Szczęścia nie miał dziś Piotr Parys, który stracił szóste miejsce po karze przejazdu przez aleję serwisową za złe ustawienie na starcie. Ostatecznie tegoroczny debiutant finiszował na 16. miejscu, jedno oczko przed Jerzym Dudkiem.

Dziś na zawodników czeka jeszcze jeden wyścig Volkswagen Golf Cup – zakończenie weekendu przewidziano na godzinę 17:10.

Kibiców, którzy nie będą mogli odwiedzić toru Sachsenring zapraszamy do śledzenia rywalizacji w Volkswagen Golf Cup za pośrednictwem live streamingu. Transmisja na żywo będzie dostępna pod poniższym linkiem: https://volkswagengolfcup.pl/index.php/live-stream/

11222576_1057994130880301_7187727767072304622_n

Wypowiedzi po pierwszym wyścigu na torze Sachsenring:

Gosia Rdest: – Wyścig dobrze się ułożył. Już podczas pierwszego zakrętu znalazłam się na piątym miejscu, które udało mi się dowieźć do samej mety. Było kilka szans na atak, jednak Michał Gadomski dobrze się bronił i to on ostatecznie był czwarty. Mamy tutaj kolejny gorący weekend, więc nie jest łatwo, aczkolwiek jestem bardzo zadowolona z piątej pozycji i mam nadzieję, że drugi wyścig będzie równie dobry.

Jeffrey Kruger: – Wyścig poszedł bardzo dobrze. Na początku Dylan mnie naciskał, jednak pod koniec udało mi się uciec i mogłem zając się oszczędzaniem opon, które mocno dostają tutaj w kość. My mieliśmy dobrą strategię i mamy nadzieję na powtórkę wyniku po południu, jednak wszystko może się zdarzyć.

Adam Rzepecki: – Start wyścigu mi nie wyszedł, jednak udało się utrzymać pozycję. Przez dwa lub trzy kółka utrzymywałem się za Jędrzejem Szczęśniakiem, którego wyprzedziłem po jego błędzie. Większość dystansu jechałem sam, choć pod koniec jeden z rywali miał bardzo dobre tempo i mnie wyprzedził, jednak taka była strategia – by nie wdawać się w niepotrzebną walkę i robić wynik. Jestem zadowolony z ósmego miejsca i mam nadzieję, że po południu będzie równie dobrze.

Dylan Pereira: – Miałem nienajlepszy start, koła mocno się ślizgały, ale udało mi się utrzymać drugie miejsce. Potem jechałem niezłym tempem i starałem się naciskać na Jeffreya, ale w połowie dystansu udało mu się odjechać i niestety nie było opcji na walkę o zwycięstwo. Tak czy inaczej drugie miejsce jest dobre i mam nadzieję, że po południu, gdy będzie trochę chłodniej, znów powalczymy o pierwsze miejsce.