Szybka nauka w Volkswagen Racing Polska

20 listopada 2014 w tarnowskiej siedzibie Volkswagen Racing Polska odbyło się spotkanie podsumowujące drugi rok współpracy firmy Janusza i Adama Gładyszów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W spotkaniu oprócz przedstawicieli Volkswagen Racing Polska uczestniczyli także dyrektor placówki oświatowej – Pan Andrzej Rzeszutko, opiekun uczniów – Pan Jacek Krawczyk oraz sami uczniowie, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w podziękowaniu za swoją pracę i zaangażowanie.

 

20141120_130655

 

Puchar Volkswagena Golfa to świetna szkoła także dla przyszłych mechaników – uczniów z tarnowskiego CKZiU, którzy mogą w praktyce poznawać najnowocześniejsze technologie wykorzystywane w wyścigach.

 

W ubiegłym sezonie 12 uczniów tarnowskiej szkoły wspierało mechaników Volkswagen Racing Polska podczas wszystkich 7 rund pucharu, a także w przerwach między wyścigami – przy naprawach pucharowych samochodów. Kooperację Volkswagen Racing Polska – organizatora pucharu i CKZiU kontynuowano także w sezonie 2014. Uczniowie zapoznawali się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w pojazdach wyścigowych oraz procedurami diagnostyki i napraw pod presją czasu. Ponadto wyjazdy na zagraniczne rundy Volkswagen Golf Cup dały młodym uczniom możliwość nauki języków obcych.

 

– Dzięki naszej inicjatywie uczniowie nie tylko podnoszą swoje kwalifikacje, lecz także mogą zdobyć niezwykle wartościową pozycję w ich CV. Poprzez wyścigi wzbudzamy u nich pasję i przygotowujemy do dynamicznego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Nasza współpraca jest dobrym przykładem dla innych stacji dealerskich oraz szkół, które mogą ze sobą kooperować przy różnego rodzaju projektach. My ze swojej strony chcielibyśmy podziękować CKZiU za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do wsparcia technicznego naszego przedsięwzięcia – powiedział Janusz Gładysz, Prezes Volkswagen Racing Polska.

 

– Nadrzędnym celem naszego Centrum jest takie przygotowanie uczniów, aby zdali egzamin zawodowy i szybko znaleźli satysfakcjonujące ich miejsce pracy, a nie zasilali rzesze bezrobotnych. Dlatego też bardzo intensywnie rozwijamy również współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami i innymi jednostkami zajmującymi się szkoleniem praktycznym. Wiedza i doświadczenie zawodowe uczniów, mających kontakt z przedsiębiorstwami, już w trakcie kształcenia znacznie wyprzedzają treści przekazywane z podręczników – dodał Andrzej Rzeszutko, dyrektor CKZiU w Tarnowie.