Początek sezonu Volkswagen Golf Cup

Trzeci sezon innowacyjnego cyklu wyścigowego Volkswagen Golf Cup rozkręcił się na dobre. 24 zawodników z 10 krajów całego świata zakończyło dwudniowe przedsezonowe testy na torze Slovakia Ring pod Bratysławą. Rywalizacji towarzyszyła piękna, wiosenna oraz niepowtarzalna atmosfera.

vwgc_2015_testy_slovakia_ring_imgl2697-copy

 

Dwudniowe testy na Słowacji były idealną okazją do rozpoczęcia wyścigowego sezonu. Kierowcy, którzy wezmą udział w pełnym cyklu Volkswagen Golf Cup składającym się z 6. rund rozgrywanych na europejskich torach mogli zapoznać się z 260-konnym Golfem GTI przygotowanym przez Volkswagen Racing Polska, a także poznać swoich nowych rywali. Walka o czołowe pozycje zapowiada się niesamowicie ekscytująco – w stawce znajduje się aż 14 nowych zawodników, mających spore doświadczenie w innych światowych seriach wyścigowych. Warto dodać, że w 24-osobowym składzie znalazło się 14 kierowców spoza granic naszego kraju, co wyraźnie potwierdza międzynarodowy charakter pucharu, który w tym roku będzie jedyną tego typu motorsportową aktywnością marki Volkswagen w Europie.

Inauguracja sezonu zaplanowana jest na weekend 24-26 kwietnia, a kierowcy po raz pierwszy w tym roku będą walczyli o punkty na niemieckim torze Oschersleben.

vwgc_2015_testy_slovakia_ring_imgl3275-copy

Wypowiedzi zawodników po testach na torze Slovakia Ring:

 

Adam Gładysz (koordynator Volkswagen Golf Cup): - Rozpoczynamy trzeci sezon Volkswagen Golf Cup. Były to bardzo udane treningi na torze Slovakia Ring, a zawodnicy przez dwa dni wzięli udział w sześciu sesjach testowych. Przećwiczyliśmy również procedurę startu i przeprowadziliśmy cykl szkoleń z zakresu techniki jazdy, zachowania samochodu i korzystania z telemetrii. Kierowcy z sesji na sesję czynili znaczne postępy, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Osobiście jestem bardzo zadowolony z przebiegu tych testów i chciałbym pochwalić kierowców za szybką naukę. Jest to dobry prognostyk na nadchodzący sezon. Najbliższa runda jest już za 5 tygodni na torze Oschersleben i wszyscy wyczekujemy jej z niecierpliwością.

 

Manuel Fahnauer: - W zeszłym roku startowałem w Scirocco R-Cup, jednak tor Slovakia Ring jest dla mnie całkiem nowy. To szybki i ciekawy obiekt, a jazda po nim daje dużo frajdy. Skupiałem się głównie poznaniu nowego dla mnie ogumienia Hankook. Pierwsza runda sezonu odbędzie się już pod koniec kwietnia na torze Oschersleben, a moim celem na ten sezon z pewnością będzie walka o mistrzowski tytuł.

 

Adam Rzepecki: - Tegoroczna stawka wydaje się być bardzo mocna, a po testach na Slovakia Ringu można już zobaczyć, kto był szybki, a kto nie. Wielu kierowców debiutuje w Volkswagen Golf Cup, więc ci zawodnicy, którzy mają już pewne doświadczenie w tej serii będą mieli na początku delikatną przewagę. Pierwsza runda odbywa się na dobrze znanym mi torze Oschersleben, jednak ciężko przewidzieć, jakie jest moje miejsce w szeregu.

 

Pascal Hoffmann: - Testy na Slovakia Ringu przebiegały bardzo dobrze. Samochód jest świetny, a w porównaniu do Scirocco, którym ścigałem się rok temu, nie ma zbyt wielu różnic. Opony Hankook to dla mnie nowość, jednak mam nadzieję, że podczas tych dwudniowych testów udało mi się je poznać dość dobrze. Moim celem na ten rok jest miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej.